W momencie, kiedy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o jamę ustną oraz uzębienie, szukamy zaufanego lekarza stomatologa. Zazwyczaj połączone to jest z pierwszymi dolegliwościami, wynikającymi z zaniedbania oraz braku wizyt kontrolnych. Często powodem takich zachowań jest natrafienie na nieodpowiedniego dentystę, który nie zachęca do rozpoczęcia profesjonalnego leczenia, przez co problemy się tylko zwiększają. Na co więc zwrócić uwagę w czasie wybierania, by już po pierwszej wizycie nabrać zaufania i wykonywać leczenie u jednego dentysty?


Wiedza oraz doświadczenie


stomatologSą to dwa najważniejsze punkty, które należy dobrze zweryfikować jeszcze przed wizytą. Stomatolog zazwyczaj umieszcza swoje certyfikaty oraz dyplomy na stronie internetowej, a także opisuje przebieg kariery, by pacjenci nabrali pewności, że trafiają w dobre ręce. Ukończenie szkoły i staży, a co za tym idzie uzyskanie tytułu lekarza dentysty nie oznacza jeszcze, że dana osoba ma wystarczającą wiedzę, by pomagać ludziom. Za latami nauki musi iść również doświadczenie, a w przypadku starszych lekarzy także szkolenia wprowadzające w wykorzystywanie świeższych metod leczenia. Na każdy z tych aspektów należy zwrócić uwagę, gdyż nie brakuje gabinetów, gdzie w ofercie pojawiają się wyłącznie starsze zabiegi, co już na wstępie powinno dać przyszłemu pacjentowi do myślenia. Teraz dostępnych jest tak wiele możliwości, że większość problemów wcale nie musi kończyć się na wyrwaniu stałego zęba.


Opinie klientów – pozytywne oraz negatywne


Trudno znaleźć lekarzy, którzy mają wyłącznie pozytywne opinie od swoich klientów. Warto jednak przeanalizować te najbardziej merytoryczne, oceniające poziom konkretnej usługi czy podejścia dentysty do pacjenta. Może się okazać, że ze względu na brak profesjonalnego sprzętu część zabiegów nie może odbyć się tak, jak powinna. Każdy też ma zupełnie inne odczucia i być może zaledwie kilka na kilkaset opinii będzie negatywnych, bo ból okazał się mocniejszy niż początkowo przewidywano. Jeśli jednak w sieci nie brakuje pozytywów, zarówno odnośnie wyposażenia gabinetów, jak i wiedzy oraz wykształcenia stomatologa, nie warto na siłę szukać minusów w postaci ceny usług. Trzeba liczyć się z tym, że profesjonalizm jest w cenie i to się nie zmieni.


Podczas wybierania dentysty należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Kompleksowy zakres usług, profesjonalne wyposażenie gabinetu, opinie, a na samym końcu również cennik. Kiedy wszystko spełnia oczekiwania, warto jak najszybciej umówić się na wizytę, rozpoczynając od kontroli wszystkich zębów oraz niezbędnego leczenia.