Bóle zębów – rodzaje oraz przyczyny

Wszelkie problemy z zębami objawiają się przede wszystkim strasznym bólem. W takich sytuacjach wizyta u dentysty jest więc priorytetem, by jak najszybciej zdiagnozować przyczynę i rozpocząć leczenie. Zanim jednak wpadnie się w panikę w obawie o leczenie kanałowe bądź wyrywanie zęba, warto znać rodzaje bólów oraz ich przyczyny, co pozwoli w przyszłości zapobiegać takim sytuacjom.


czytaj więcej

Codzienna profilaktyka dbania o zęby

Higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna, ponieważ tylko odpowiednia pielęgnacja pozwala nam zachować swoje zęby do późnej starości. Wiele osób uważa, że problemy z próchnicą czy zmianą koloru wynikają z genetyki, jednak są w ogromnym błędzie. To źle dobrana szczoteczka, pasta i wiele innych czynników mają wpływ na to, czy zęby oraz dziąsła będą zdrowe.


czytaj więcej

Czym kierować się podczas wyboru stomatologa?

W momencie, kiedy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o jamę ustną oraz uzębienie, szukamy zaufanego lekarza stomatologa. Zazwyczaj połączone to jest z pierwszymi dolegliwościami, wynikającymi z zaniedbania oraz braku wizyt kontrolnych. Często powodem takich zachowań jest natrafienie na nieodpowiedniego dentystę, który nie zachęca do rozpoczęcia profesjonalnego leczenia, przez co problemy się tylko zwiększają.


czytaj więcej